Skuteczność pozycjonowania stron

Komputer i Internet w dzisiejszych czasach to dwa potężne narzędzia w walce o przetrwanie różnorakich firm i usług. Wystarczy odpowiednia reklama internetowa żeby nasze substytuty zyskały na popularności. Istnieją obecnie firmy jakich działalność bywa na promocji danej firmy w Internecie. Na tą promocje składa się przede wszystkim tworzenie stron internetowych na zamówienie i wedle życzeń klienta. Inną opcją bywa właśnie reklama internetowa. Gdy już nasza firma posiada własną stronę internetową warto zadbać o to, żeby duża liczba potencjalnych klientów dowiedziała się o jej istnieniu i  ją odwiedziła. To żaden problem, wystarczy pozycjonowanie stron w najbardziej znanych polskich wyszukiwarkach internetowych.

Te i inne usługi oferuje nam firma Comweb, mająca stronę internetową o takiej samej nazwie, po prostu webcom.com.pl. Wedle źródeł podanych pod takim adresem najbardziej popularną wyszukiwarką w Polsce bywa Google, która stanowi mniej więcej dziewięćdziesiąt procent na rynku. Pozostałe wyszukiwarki zajmują po kilka procent, czyli tak naprawdę niewiele. Są to na przykład wyszukiwarka WP, choć także Netsprint i One. Ostatnie punkt w rankingu podanym na stronie zajmuje Yahoo zajmujące poniżej jednego procenta na rynku, a dokładniej trzy dziesiąte procenta.

Jeżeli zatem internauta poszukuje danego substytutu bądź usługi poprzez wyszukiwarkę to dzięki pozycjonowaniu nasza strona wyświetli się jeśli najwyżej i większą ilość ludzi będzie miała do niej zrozumiały dostęp. Taka usługa w wykonaniu firmy Comweb to koszt mniej więcej sześciuset dziewięćdziesięciu dziewięciu złotych na rok To naprawdę nie sporo w porównaniu z zyskiem jaki możemy posiąść. Promocja stron w postaci hostingu jednocześnie bywa opłacalna, szczególnie do mniejszych firm i pojedynczych klientów. Nie bywa droga. Cena abonamentu półrocznego wynosi nieco ponad sto złotych, na dwanaście miesięcy to już mniej więcej dwustu złotych. Najbardziej opłaca się abonament wykupiony na dwa lata na usługi hostingowi firmy Comweb, bo wówczas wyniesie on trzysta dziewięćdziesiąt złotych czyli niedużo w porównaniu z ofertami innych firm.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *